W NOWOROCZNYM TURNIEJU AMATORÓW WYGRALI FAWORYCI

Utworzono: 27-01-2020

W piątek przy stołach pinpongowych walczyli uczniowie ze szkół podstawowych (klasy I-VI) i młodzież do lat 18. Wśród dziewcząt z podstawówki do turnieju zgłosiły się dwie zawodniczki Amelia Gerc z Obliwic i Alicja Syldatk z Garczegorza. Wygrała zawodniczka z Obliwic 3-2. Wśród dziewcząt starszych nie rozegrano finału, gdyż zgłosiła się tylko jedna tenisistka Natalia Tomasiewicz z Garczegorza i jej przypadł złoty medal.

W kategorii chłopców klas I-VI w grach półfinałowych Nikodem Sprawski z Janowic pokonał Mikołaja Myszka z Nowej Wsi Lęborskiej 3-2. Takim samym wynikiem zakończył się drugi półfinał, w którym Kaleb Dziedzik z Wierzchocina wygrał z Marcelem Detlafem z Pogorszewa. W meczu finałowym Dziedzik pokonał 3-0 Sprawskiego, a w pojedynku o trzecie miejsce Myszk był lepszy od Detlafa (3-0).

W pojedynku finałowym w kategorii chłopców starszych spotkali się Mateusz Myszk z Nowej Wsi Lęborskiej i Łukasz Lejk z Krępy Kaszubskiej. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł i zdobył złoty medal zawodnik z Nowej Wsi Lęborskiej, który po zaciętym i emocjonującym pojedynku wygrał 3-2. Trzecie miejsce i brązowy medal dla Wojciecha Syldatka z Garczegorza.

W sobotę w trzech kategoriach rywalizowali mężczyźni. W przedziale wiekowym 19-40 złoty medal zdobył Adam Ozimek z Gąski, po zwycięstwie 3-2 z Mariuszem Wentą z Janowic.

W kategorii wiekowej 41-60 lat w pierwszym półfinale Krzysztof Tomasiewicz z Garczegorza przegrał 0-3 z Krzysztofem Gruszczyńskim z Lęborka. W drugim Jarosław Krzekotowski z Lęborka przegrał z Grzegorzem Kościukiem, również z Lęborka, 1-3. Finał i złoty medal dla Kościuka po wygraniu 3-0 z Gruszczyńskim. Brązowy medal dla Tomasiewicza po zwycięstwie nad Krzekotowskim 3-1.

Po raz pierwszy rozgrywano turniej w kategorii 60+. Zwyciężył tenisista z Nowej Wsi Lęborskiej i do domu pojechał ze złotym medalem Janusz Szymankiewicz. Pinpongista nowowiejski wykazał się wspaniałą formą wygrywając wszystkie pojedynki po 3-0. Srebrny medal przypadł Waldemarowi Klepackiemu z Lęborka, który zanotował tylko jedną porażkę. Trzecie miejsce z dwoma porażkami zajął Ryszard Negowski z Nowej Wsi Lęborskiej.

Na dwudniowe zawody dla zawodników i kibiców przygotowano słodki poczęstunek i napoje. Sędzią głównym turnieju był tradycyjnie Dagmar Rzoska. Salę do turnieju przygotował Maciej Bieniasz-Krzywiec, a opiekę medyczną po raz kolejny sprawowała Iwona Stawarz. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Edward Nagórski.

Na zakończenie zawodnicy z miejsc I-III otrzymali od organizatorów turnieju medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

WYNIKI:

Dziewczęta - kl. I-VI:
1 miejsce - Amelia GERC (Obliwice)
2 miejsce - Alicja SYLDATK (Garczegorze)

Dziewczęta - do 18 lat:
1 miejsce - Natalia TOMASIEWICZ (Garczegorze)

Chłopcy - kl. I-VI:
1 miejsce - Kaleb DZIEDZIK (Wierzchocino)
2 miejsce - Nikodem SPRAWSKI (Janowice)
3 miejsce - Mikołaj MYSZK (Nowa Wieś Lęborska)

Chłopcy - do lat 18:
1 miejsce - Mateusz MYSZK (Nowa Wieś Lęborska)
2 miejsce - Łukasz LEJK (Krępa Kaszubska)

Mężczyźni 19-40:
1 miejsce - Adam OZIMEK (Gąska)
2 miejsce - Mariusz WENTA (Janowice)
3 miejsce - Wojciech SYLDATK (Garczegorze)

Mężczyźni 41-60:
1 miejsce - Grzegorz KOŚCIUK (Lębork)
2 miejsce - Krzysztof GRUSZCZYŃSKI (Lębork)
3 miejsce - Krzysztof TOMASIEWICZ (Garczegorze)

Mężczyźni 60+:
1 miejsce - Janusz SZYMANKIEWICZ (Nowa Wieś Lęborska)
2 miejsce - Waldemar KLEPACKI (Lębork)
3 miejsce - Ryszard NEGOWSKI (Nowa Wieś Lęborska).

Grafika 1: W  NOWOROCZNYM  TURNIEJU  AMATORÓW  WYGRALI  FAWORYCI