UKS Libero Łebień rozpoczął sezon minisiatkówki

Utworzono: 17-02-2020

Zawodnicy i zawodniczki UKS Libero Łebień udanie rozpoczęli sezon minisiatkówki. W pierwszym etapie rozgrywek Kinder +sport wystawiliśmy swoje drużyny w kategoriach "dwójek" i "czwórek". W turnieju dwójek chłopców, który odbył się 08.02.2020 w hali UKS Suchanik w Gdańsku bardzo wysokie 10 miejsce wywalczyła dwójka (Mikołaj Konysz, Kacper Burakiewicz), druga nasza dwójeczka (Filip Flisikowski i Dawid Zając) wywalczyła 22 miejsce w stawce ponad 30 zespołów z całego województwa pomorskiego.

Dzień później, także w Gdańsku, zagrała nasza drużyna "4" chłopców (Filip Lissiak, Adam Suchta, Kamil Kossewski, Jakub Hinc oraz Krzysztof Puchalski i Kamil Malek). Jako jedyny przedstawiciel naszego powiatu wywalczyliśmy 9 miejsce.

Tydzień później zagrała nasza "2" dziewcząt. W hali UKS Jasieniak Gdańsk wystartowało prawie 60 "dwójek" z Pomorza. Nasze dziewczęta także zostały sklasyfikowane wysoko, bo na 13 miejscu.

Przed nami jeszcze dwa turnieje eliminacyjne. Do wielkiego finału zakwalifikuję się 16 najlepszych drużyn.

Tekst i foto: M.Dawidowski