Trzy złote medale Weroniki Hallmann

Utworzono: 26-07-2017
Na 50-ciometrowej pływalni w Warszawie od środy do piątku walczyli o medale Mistrzostw Polski juniorzy 17-18 letni na XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich. W trzydniowych zmaganiach doskonałą formę zaprezentowała 17-letnia pływaczka UKS jedynka MEYN SOLEX Lębork Weronika Hallmann. Podopieczna trenera Dariusza Gromulskiego trzykrotnie stawała na najwyższym podium zwycięzców zdobywając trzy złote medale na dystansach 50, 100 i 200 m stylem klasycznym. W środę w wyścigu finałowym na 50 m zajęła I miejsce z czasem 0:32,00. W czwartkowym finale na 200 m stylem klasycznym po pasjonującej walce z Wiktorią Samułą z Lublina zajęła I miejsce zdobywając drugi złoty krążek z czasem 2:33,27. W piątkowym wyścigu na 100 m stylem klasycznym dobrze przygotowana lublinianka mocno naciskała Weronikę do ostatnich metrów. Na tablicę elektronicznego pomiaru czasu szybciej założyła dłonie Hallmann zdobywając trzeci złoty medal z czasem 1:10,51. Wicemistrzynią Polski została Wiktoria Samuła z AZS UMCS Lublin z wynikiem 1:10,79, a brązowy medal wywalczyła Aleksandra Iwanowska - JUWENIA Wrocław z czasem 1:11,84. Po zawodach trener Dariusz Gromulski powiedział: „Droga do sukcesu sportowego Weroniki była długa, trwała 8 lat wytężonej i systematycznej pracy treningowej. Ostatnie dwa lata to prawdziwa trampolina sukcesów na pływalniach krajowych i zagranicznych. Na Mistrzostwach Polski juniorów i seniorów od 2015 roku Hallmann zdobyła łącznie 18 medali (11 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe). W bieżącym roku trzykrotnie poprawiła Rekord Polski Juniorek 17-letnich na dystansie 50 m stylem klasycznym oraz zdobyła dwa medale – srebrny i brązowy na Mistrzostwach Europy Juniorów w Izraelu. Jest to dla mnie duża satysfakcja z wykonanej pracy z zawodniczką i życzę jej dalszych sukcesów w sierpniowych Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbędą się w Indianapolis w USA.”