TENISIŚCI STOŁOWI TĘCZY MISTRZEM I RUNDY II LIGI

Utworzono: 12-03-2019
Na zdjęciu od lewej: Edward Nagórski (kierownik drużyny), Andrzej Czubaty, Mateusz Giełażyn, Jarosław Zawisza i Krzysztof Piński.

Zakończyła się I runda rozgrywek II ligi tenisa stołowego sezonu 2018/19, w której do rywalizacji przystąpiło 14 zespołów z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Ostatecznie sklasyfikowanych zostało 13 drużyn, ponieważ tenisiści stołowi z Laskowic Pomorskich wycofali się z rozgrywek.

Rewelacją sezonu okazał się zespół Gminnego Klubu Sportowego Tęcza Nowa Wieś Lęborska, który z 12 rozegranych meczy wygrał 10, 1 zremisował, 1 przegrał, ostatecznie z dorobkiem 21 punktów został mistrzem pierwszej rundy rozgrywek.
Na sukces drużyny złożył się dorobek punktowy poszczególnych zawodników: Krzysztof Piński zdobył ich 57, Mateusz Giełażyn 33, Andrzej Czubaty 32, Jarosław Zawisza 20.

Andrzej Czubaty (grający trener):,,Jestem zadowolony z dotychczasowej postawy moich zawodników, na pochwałę zasługuje cała drużyna. O naszej sile w tym sezonie zadecydowała równa gra całego zespołu oraz bardzo dobre deble. Trochę szkoda zgubionych 3 punktów w meczach gdzie graliśmy bez Mateusza, który przygotowywał się do startu w Mistrzostwach Wojska Polskiego w tenisie ziemnym (zdobył dwa złote medale). Obecnie przygotowujemy się do rundy rewanżowej, o ile ominą nas kontuzje, powalczymy o zwycięstwo w lidze”.

W drugiej rundzie zespoły podzielone zostaną na dwie grupy rozgrywkowe, w pierwszej o tytuł mistrza i prawo gry w barażach do I ligi zagrają zespoły z pozycji 1-7, w drugiej zespoły z miejsc 8-13 powalczą o utrzymanie w II lidze.

Edward Nagórski (kierownik zespołu): ,,W obecnym sezonie poziom 2 ligi jest bardzo wyrównany, a runda rewanżowa z pewnością będzie zacięta i bardzo emocjonująca. Jestem przekonany, że nasi zawodnicy zagrają jeszcze lepiej i wywalczą awans do pierwszej ligi”.

Grafika 1: TENISIŚCI STOŁOWI TĘCZY MISTRZEM  I RUNDY II LIGI
Grafika 2: TENISIŚCI STOŁOWI TĘCZY MISTRZEM  I RUNDY II LIGI