Sukces Eweliny Paprockiej w Międzynarodowym Półmaratonie w Pile

Utworzono: 12-09-2016

W pierwszą niedzielę września br. w Pile odbył się 26 Międzynarodowy Półmaraton. Impreza miała rangę Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn. Na dystansie 21,1 km wystartowało ponad 3500 uczestników, bieg ukończyło 3258 osób. Bardzo dobrą - czwartą lokatę wywalczyła Ewelina Paprocka reprezentująca Gminny Klub Sportowy „Tęcza” Nowa Wieś Lęborska. Ewelina pokonała dystans z czasem 1,16,03 - nowy rekord życiowy ( 1,26 minuty lepszy od wyniku z 2015 roku). Do brązowego medalu Ewelinie zabrakło zaledwie 11 sekund. W pokonanym polu zostały zawodniczki z czołówki krajowej, m.in. Dominika Nowakowska z LKB Braci Petk Lęborku. Bieg wygrała Dominika Trzaskalska z Lublina w bardzo dobrym czasie - 1,12,44. Ewelina pobiegła na miarę maksymalnych możliwości, o medal walczyła do ostatnich kilometrów. To największy sukces na imprezie mistrzowskiej zawodniczki GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska.