SPORTOWY SEZON 2020 W NORDIC WALKING ROZPOCZĘTY...

Utworzono: 23-07-2020

W sobotę 18 lipca 2020 roku w przepięknej, słonecznej pogodzie odbył się w Lędziechowie pierwszy Puchar Korony Nordic Walking Maratonu Ekologicznego, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej oraz sołtys Krystyna Nowatkowską. O godz. 11.00 na "czarną trasę" długości 14,3 km wystartowało 32 uczestników - 14 kobiet i 18 mężczyzn. Trasę zabezpieczało 40 wolontariuszy.

Najszybciej na mecie zameldował się Leonard Naczk z Lęborka z czasem 1:42.39 i o ponad 4 minuty wyprzedził drugiego na mecie Radosława Olejko z Gdańska. Trzeci wśród mężczyzn był Andrzej Konkol z Lęborka. Wśród kobiet najlepszą okazała się mieszkanka Lędziechowa Anna Kwidzyńska z czasem 1:55.26 przed Magdaleną Ponarad z Lubowidza i Anną Stawarz z Lęborka.

W trakcie marszu każdy zawodnik miał zapewnioną opiekę medyczna i napoje. Na mecie czekał poczęstunek przygotowany przez organizatorów, miejscową sołtys i radę sołecką. Imprezę zakończyło wręczenie wszystkim dzisiejszym uczestnikom zawodów pamiątkowych dyplomów oraz nagród rzeczowych.

Na drugi Puchar Korony Nordic Walking Maratonu Ekologicznego zapraszamy 22 sierpnia do Łebienia.
Suma punktów w tych dwóch chodziarskich imprezach wyłoni tegorocznych zwycięzców w Pucharze Korony w kategorii open kobiet i mężczyzn.

Zdjęcia z wydarzenia

Źródło: www.goknwl.pl

Grafika 1: SPORTOWY  SEZON  2020  W  NORDIC  WALKING  ROZPOCZĘTY