SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH...

Utworzono: 30-10-2019

W dniu 26 października 2019 roku tradycyjnie w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. TOW "Gryf Pomorski" w Redkowicach miłośnicy siatkówki umówili się na Jesienny Turniej Piłki Siatkowej. Patronat nad tą siatkarską imprezą, w której najlepszą okazała się drużyna z Darżewa, objął wójt Gminy Ryszard Wittke.

W turnieju wystąpiło 6 drużyn: Darżewo, Łebień, Obliwice, Janowice, Redkowice i Dziechlino. Turniej rozegrano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym” po dwa sety i 15 punktów każdy. Zwycięzcy grup walczyli o miejsce I, drużyny z drugiego miejsca o miejsce III, a drużyny z trzeciego miejsca w grupie o miejsce V.

W otwarciu turnieju uczestniczyli: Z-ca Wójta gminy Wojciech Guźniczak, Dyrektor Szkoły Mariola Łagoda - Ellwart, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej Krzysztof Pruszak, radni gminni Monika Włusek i Rafał Gajewski oraz członkinie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich z przewodniczącą Ireną Szmytką na czele.

Turniej rozgrywany był na dobrym, wyrównanym poziomie, a kibice mogli podziwiać efektowne "ścięcia", bloki i serwy. W grze drużyn można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie w walce o każdy punkt. Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair –play w jakim rozgrywane były zawody. Widać było wśród zawodników "głód grania w siatkówkę" i chęć uczestniczenia w kolejnych turniejach. Ogólnie można powiedzieć: świetnie zorganizowana impreza sportowa i świetna zabawa w piłkę siatkową. W przerwach między meczami, zawodnicy i kibice, korzystali ze słodkiego poczęstunku przygotowanego przez miejscowe KGW.

Tegoroczny turniej zakończył sią zwycięstwem rewelacyjnych siatkarzy z Darżewa, którzy w spotkaniu o pierwsze miejsce pokonali miejscowych z Redkowic 2-0 (15-12, 15-13). Zwycięska drużyna grała w składzie: Mateusz BEDNAREK (kapitan), Magdalena BANASZEK, Kamila KARDASZ, Krystian PRZEDNIK, Sebastian SZODA i Łukasz DEJKO. W pojedynku o III miejsce Łebień pokonał drużynę z Janowic 2-1 (10-15, 15-8, 15-12). Piąte miejsce zajęła drużyna z Dziechlina po zwycięstwie 2- (15-9, 15-11) z ekipą Obliwic.

Mecze sędziował Mateusz Giełażyn, a nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Edward Nagórski. Obsługa techniczna Julia Góral, Julia Wołosiuk i Marta Lis. Opieka medyczna Iwona Stawarz i Rafał Gajewski. Po zakończonym turnieju wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i puchary. Najlepsza siatkarka turnieju Magdalena BANASZEK - Dzrżewo i najlepszy siatkarz Mateusz BEDNAREK z tej samej drużyny uhonorowani zostali dyplomem i statuetką. Puchar fair-play przyznano drużynie z Obliwic.

Tekst: Edward Nagórski
Fot. E.i M.Bednarek

Grafika 1: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 2: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 3: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 4: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 5: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 6: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 7: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 8: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 9: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 10: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 11: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 12: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 13: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 14: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 15: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 16: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 17: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 18: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 19: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 20: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 21: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 22: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 23: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 24: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 25: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 26: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 27: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 28: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH
Grafika 29: SIATKARZE Z DARŻEWA NAJLEPSI W REDKOWICACH