RODZINNY TANDEM NACZKÓW NAJLEPSZY W PUCHARZE KORONY W LĘDZIECHOWIE...

Utworzono: 03-08-2018

W sobotę 28 lipca 2018 roku odbył się w Lędziechowie Puchar Korony Maratonu Ekologicznego w Nordic Walking (NW) - Edycja I Start z Lędziechowo-Krępa Kaszubska - Obliwice- Łebień- Meta Lędziechowo , którego gospodarzem był Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej oraz Sołtys Krystyna Nowatkowska. Wyszliśmy tym razem ze Stanicy Turystycznej Lędziechowo o godz. 11:00 na "czarną trasę" długości 14,3 km, wystartowało 27 uczestników - 16 kobiet i 11 mężczyzn. Trasę zabezpieczało 60 uczestników - wolontariuszy.

Po dotarciu do granicy lasu przy starej, pomnikowej lipie skręciliśmy w lewo, by po przejściu 2,5 km dojść do cmentarza, pomnika ofiar Marszu Śmierci więźniów z obozu KL Stutthof. Po chwili zadumy, w przemyślny sposób przez trudny odcinek parku przy cmentarzu przeprowadził nas Druh Andrzej z OSP Krępa Kaszubska. Poszliśmy pięknym lasem parkowym oglądając zrelaksowane czerwone bydło i doszliśmy do Stanicy Turystycznej Krępa Kaszubska, w której przywitało nas dwanaście gościnnych Pań z Koła Gospodyń Wiejskich. Zostawiając za sobą miejscowość przeszliśmy obok stadniny koni Koniczynka, gdzie tuż za zakrętem cała rodzina Pana Ryszarda z córkami biegaczkami ponownie napoiła spragnioną grupę chodziarzy. Następnie żwirową, a później piaszczystą drogą dotarliśmy do asfaltu gdzie organizator Druh Dominik z OSP Obliwice bezpiecznie przeprowadzili Nas po tym odcinku. Na 6,4 km przy obelisku Jana Pawła II połączyliśmy się z czerwonym szlakiem. Przechodząc obok ścieżki prowadzącej do trzech czterystuletnich dębów dotarliśmy do Stanicy Turystycznej Obliwice gdzie czekała na nas orzeźwiająca woda oraz napój izotoniczny podawany przez Panią Teresę. Po obejrzeniu pięknego Lapidarium i odwróconego okrętu z galerią największych szachów na Pomorzu zostawiając za sobą Obliwice, a na szlaku skręciliśmy w prawo do lasu obok obelisku Ścieżka Przyrodnicza Obliwice. Ten trudny odcinek zabezpieczyli młodzieżowi strażacy z OSP Obliwice. Idąc duktem leśnym minęliśmy po drodze stawy dochodząc do asfaltu w miejscowości Łebień, którą to media nazwały polskim eldorado gazu łupkowego, ze względu na duże pokłady tegoż gazu. W Stanicy Turystycznej Łebień pani Ela poczęstowała Nas nie tylko wodą ale także przesmacznym ciastem własnego wypieku. Powędrowaliśmy dalej bitą drogą, minąwszy pojedyncze zabudowania oraz pasące się stado kóz i doszliśmy do Mety w Lędziechowie, „Kijowa Atrakcja”(perkusja drewniana, cymbały drewniane i flet akustyczny to wizytówka pięknego programu), z gościnną Panią Sołtys Krystyną.

Najszybciej na mecie zameldował się Leonard Naczk z Lęborka z czasem 1:39.24 i o ponad 8 minut wyprzedził drugiego na mecie Ryszarda Orlińskiego z Lędziechowa. Trzeci wśród mężczyzn był Robert Kowalczuk z Gdańska. Wśród kobiet najlepszą okazała się 16-letnia Wiktoria Naczk z Lęborka (Aktualna Mistrzyni Świata w kat 16- 29 lat w NW) przed zawodniczkami z Krępy Kaszubskiej Aleksandrą Ostrochalską i Krystyną Królikowską. W trakcie marszu każdemu zawodnikowi była podawana bezpłatna woda w limitowanej serii aluminiowych puszek Every Can Counts w ramach Projektu „ Sport dla wszystkich i środowiska" (projekt Erasmus+ „Sport for All and the Environment” ) oraz zabezpieczono zaplecze medyczne. Dystans Nordc Walking o Puchar Korony w Lędziechowie pokonali wszyscy uczestnicy, gdzie wynik sportowy nie był najważniejszy. Wszyscy dostali czapeczki sportowe i napoje. Na mecie czekał poczęstunek przygotowany przez organizatorów, miejscową sołtys i radę sołecką. Na drugi etap Nordic Walking o Puchar Korony zapraszamy 18 sierpnia do Łebienia. Suma punktów w tych dwóch imprezach chodziarskich wyłoni zwycięzcę w Pucharze Korony w kategorii open kobiet i mężczyzn.

Dziękujemy sponsorom i współorganizatorom.
Dyrektor Biura - Edward Nagórski
Dyrektor Zawodów - Krzysztof Pruszak.

Grafika 1: RODZINNY TANDEM NACZKÓW  NAJLEPSZY  W PUCHARZE  KORONY  W LĘDZIECHOWIE
Grafika 2: RODZINNY TANDEM NACZKÓW  NAJLEPSZY  W PUCHARZE  KORONY  W LĘDZIECHOWIE
Grafika 3: RODZINNY TANDEM NACZKÓW  NAJLEPSZY  W PUCHARZE  KORONY  W LĘDZIECHOWIE
Grafika 4: RODZINNY TANDEM NACZKÓW  NAJLEPSZY  W PUCHARZE  KORONY  W LĘDZIECHOWIE
Grafika 5: RODZINNY TANDEM NACZKÓW  NAJLEPSZY  W PUCHARZE  KORONY  W LĘDZIECHOWIE
Grafika 6: RODZINNY TANDEM NACZKÓW  NAJLEPSZY  W PUCHARZE  KORONY  W LĘDZIECHOWIE
Grafika 7: RODZINNY TANDEM NACZKÓW  NAJLEPSZY  W PUCHARZE  KORONY  W LĘDZIECHOWIE
Grafika 8: RODZINNY TANDEM NACZKÓW  NAJLEPSZY  W PUCHARZE  KORONY  W LĘDZIECHOWIE
Grafika 9: RODZINNY TANDEM NACZKÓW  NAJLEPSZY  W PUCHARZE  KORONY  W LĘDZIECHOWIE
Grafika 10: RODZINNY TANDEM NACZKÓW  NAJLEPSZY  W PUCHARZE  KORONY  W LĘDZIECHOWIE
Grafika 11: RODZINNY TANDEM NACZKÓW  NAJLEPSZY  W PUCHARZE  KORONY  W LĘDZIECHOWIE
Grafika 12: RODZINNY TANDEM NACZKÓW  NAJLEPSZY  W PUCHARZE  KORONY  W LĘDZIECHOWIE
Grafika 13: RODZINNY TANDEM NACZKÓW  NAJLEPSZY  W PUCHARZE  KORONY  W LĘDZIECHOWIE
Grafika 14: RODZINNY TANDEM NACZKÓW  NAJLEPSZY  W PUCHARZE  KORONY  W LĘDZIECHOWIE
Grafika 15: RODZINNY TANDEM NACZKÓW  NAJLEPSZY  W PUCHARZE  KORONY  W LĘDZIECHOWIE
Grafika 16: RODZINNY TANDEM NACZKÓW  NAJLEPSZY  W PUCHARZE  KORONY  W LĘDZIECHOWIE
Grafika 17: RODZINNY TANDEM NACZKÓW  NAJLEPSZY  W PUCHARZE  KORONY  W LĘDZIECHOWIE
Grafika 18: RODZINNY TANDEM NACZKÓW  NAJLEPSZY  W PUCHARZE  KORONY  W LĘDZIECHOWIE
Grafika 19: RODZINNY TANDEM NACZKÓW  NAJLEPSZY  W PUCHARZE  KORONY  W LĘDZIECHOWIE
Grafika 20: RODZINNY TANDEM NACZKÓW  NAJLEPSZY  W PUCHARZE  KORONY  W LĘDZIECHOWIE
Grafika 21: RODZINNY TANDEM NACZKÓW  NAJLEPSZY  W PUCHARZE  KORONY  W LĘDZIECHOWIE