ROBERT ŻACZEK, JAKUB KULASIEWICZ i ZBIGNIEW MAŁOSZYCKI najlepsi w III Turnieju Warcabowym o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska

Utworzono: 17-01-2019

W piątkowe popołudnie 14 grudnia 2018 roku w Bibliotece Publicznej w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się III Turniej Warcabowy o Puchar Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska. W turnieju wzięło udział 15 miłośników gry planszowej. Uczestnicy imprezy warcabowej w systemie każdy z każdym rozgrywali po dwa mecze.
Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach: dla uczniów z klas I-VI szkoły podstawowej, dla młodzieży do lat 18 i dla dorosłych. Była to wspaniała i udana impreza.

Wśród najmłodszej kategorii zwyciężył Robert Żaczek przed Dominikiem Wysokińskim. Na trzecim miejscu uplasował się Patryk Kotłowski. Wśród młodzieży do lat 18 zwycięzcą został Jakub Kulasiewicz. Drugie miejsce przypadło Jakubowi Perczyńskiemu, a trzecie Jakubowi Hallmannowi.

Wśród dorosłych bezkonkurencyjny był Zbigniew Małoszycki, który wygrał wszystkie pojedynki. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca Janusz Małoszycki. Na trzecim miejscu uplasował się Ireneusz Kotłowski.

Sędzią głównym turnieju był Rafał Gajewski. Imprezę warcabową, którą zorganizowali Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Nowej Wsi Lęborskiej, sprawnie przeprowadzili Kamilla Knap-Wrześniewska i Edward Nagórski. Dla warcabistów przygotowano napoje i słodkości. Po zakończonym turnieju dla trzech najlepszych w każdej kategorii czekały puchary, dyplomy i nagrody, a dla pozostałych uczestników dyplomy za udział i upominki świąteczne.