Relacja z turnieju piłki siatkowej "Z Pasją po Zdrowie"

Utworzono: 27-09-2018

Hala sportowa przy ul. Piotra Skargi w Lęborku w piątkowe popołudnie 14.09.2018 r. stała się areną zmagań drużyn mieszanych w piłce siatkowej w turnieju "Z Pasją po Zdrowie". W turnieju startowały drużyny złożone z pracowników oświaty i samorządów oraz nauczyciele, więc nie mogło zabraknąć na nim reprezentacji naszego Urzędu.

Drużyny podzielono na dwie grupy po cztery drużyny, nasi urzędnicy trafili na "Młodą Łebę", "SPS Drużynę Prezesa", oraz "Starostwo Powiatowe". Drużyna Urzędu Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej wygrała wszystkie swoje mecze 2:0, awansując bezpośrednio do finału. Tam w meczu o pierwsze miejsce czekała na nas drużyna Cewic, która również świetnie rozegrała swoją grupę, tracąc tylko jednego seta. W finale zapowiadała się walka do ostatniej piłki.

Nasza drużyna bardzo dobrze rozpoczęła pierwszy set, wychodząc na prowadzenie 8:6. Niestety dobra seria zagrywek przeciwników i przestój po naszej stronie spowodowały utratę kilku punktów. Przy stanie 20:14 dla Cewic nasza drużyna podjęła walkę, ale nie udało się już dogonić przeciwnika.
Drugi set miał bardzo podobny przebieg, dobry początek, walka punkt za punkt i w końcówce seta odejście przeciwników do stanu 23:17. Świetna seria zagrywek Ilony Kiełpińskiej, dobra gra blokiem i obroną oraz skuteczność na kontrach, doprowadziły do stanu 23:23. W momencie zepsucia zagrywki Cewice dostały piłkę meczową, w której zablokowali atak naszej drużyny z sytuacyjnej piłki. Niestety przegrywamy 0:2, zdobywając drugie miejsce.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Adriana Tomasiewicz, Aleksandra Tomasiewicz, Ilona Kiełpińska, Błażej Makurat, Łukasz Mertowski, Marek Bibliw, Krzysztof Decyk, Adam Kuźmicz i Wojciech Guźniczak - nieobecni, trzymający kciuki.

Relacja: Błażej Makurat - Kapitan drużyny