Puchar Starosty Lęborskiego pojechał do SIERAKOWIC

Utworzono: 26-01-2016

W  XVI Halowym Turnieju Piłki Nożnej o puchar Starosty Lęborskiego wystąpiło  10 drużyn: ANIOŁY I  GARCZEGORZE, LEMAT  ZATORZE  LĘBORK, BARCA  LĘBORK, JW  LĘBORK, SOKÓŁ  SZCZYPKOWICE, ANIOŁY  II  GARCZEGORZE,  SIESTA  LĘBORK, GKS  BS  SIERAKOWICE, MAX-BRUK  LĘBORK i SPARTA  SYCEWICE, które podzielono na dwie grupy eliminacyjne. Turniej  na  dobrym poziomie, tak pod względem  organizacyjnym jak i sportowym. Emocje piłkarskie rosły z meczu na mecz, a walka na dobre rozgorzała dopiero w meczach półfinałowych i finałowych.

Po rozegraniu meczów eliminacyjnych, które trwały po 11 minut i grano systemem "każdy z każdym", z grupy A do półfinału weszli bez porażki (3 zwycięstwa i remis) z 10 pkt piłkarze JW Lębork i z drugiego z 7 pkt miejsca MAX-BRUK Lębork,  dzięki wygranej z ANIOŁAMI I w bezpośrednim meczu (2-0).

W grupie B dominowały dwie drużyny SPARTA Sycewice i GKS BS Sierakowice. O pierwszym miejscu na korzyść  SPARTY zadecydowała jedna więcej strzelona bramka. Po grach eliminacyjnych obie drużyny miały 10 pkt,  w bezpośrednim pojedynku padł remis 1-1, różnica bramek +8. W pierwszym meczu półfinałowym piłkarze JW Lębork ulegli aż 0-4 drużynie GKS BS Sierakowice. Na listę strzelców wpisali się: Adam Kordyl, Krzysztof Baranowski, Bartek Węsiora i Patryk Więckiewicz. Była to pierwsza porażka wojskowych w tym turnieju, która spowodowała grę tylko o III miejsce. Drugi półfinał był bardziej zacięty. Padła tylko jedna bramka strzelona przez Jakuba Hoffmanna, która dała drużynie MAX-BRUK grę w finale. W meczu o III miejsce SPARTA Sycewice wygrała 2-1 z JW Lębork po golach Michała Mytycha i Michała Giersza. Gola dla wojskowych z rzutu karnego strzelił Sylwester Ilianz. W meczu finałowym XVI Halowego Turnieju Piłki Nożnej o puchar Starosty Lęborskiego GKS BS Sierakowice pokonał lęborski MAX-BRUK 3-1. Po golach Adam Kordyla i Bartka Węsiny GKS prowadził 2-0. Kontaktową bramkę dla MAX-BRUK dającą nadzieję na remis i strzelanie karnych zdobył Wiesław Kwiatkowski. Zwycięstwo drużyny z Sierakowic przypieczętował Adam Kordyl strzelając na 3-1. Był to 6 gol tego zawodnika w turnieju, który dał mu tytuł najlepszego strzelca. W tym roku Puchar Starosty pojechał do Sierakowic.
Statuetkę dla najlepszej drużyny grającej fair - play otrzymali piłkarze JW Lębork. Najlepszym bramkarzem turnieju został  Piotr Kąkol z GKS-u BS Sierakowice.

Na zakończenie tegorocznego XVI turnieju, którego organizatorami byli Starostwo Powiatowe w Lęborku, Urząd Miejski w Lęborku, Gmina Nowa Wieś Lęborska i Klub Sportowy Anioły Garczegorze, najlepsze drużyny, najlepszy strzelec, najlepszy bramkarz i drużyna w kategorii fair-play z rąk Starosty Lęborskiego Teresy Ossowskiej-Szarej, Przewodniczącego Rady Powiatu Waldemara Walkusza, Burmistrza Miasta Lęborka Witola Namyślaka, Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska Ryszarda Wittke, Prezesa KS ANIOŁY Garczegorze Andrzeja Syldatka i radnego powiatowego Grzegorza Świderskiego otrzymali puchary, statuetki i dyplomy. Statuetkę dla najlepszej drużyny z powiatu lęborskiego, ufundowaną przez Redakcję Echa  Ziemi Lęborskiego, otrzymała drużyna z Lęborka MAX-BRUK, a wręczył ją  dziennikarz Marcin Kapela.

Sędziowie turnieju: Arkadiusz Piotrowski, Janusz Leyk i Damian Kos. Prowadzenie i obsługa turnieju Edward Nagórski, Andrzej Myszk i Sebastian Myszk. Nad organizacją całego turnieju czuwali  pracownicy Referatu Rozwoju i Promocji Starostwa Andrzej Kubiak i Iwona Juchniewicz.

Zwycięska drużyna GKS BS Sierakowice grała w turnieju w następującym składzie:
Piotr KĄKOL (bramkarz), Bartosz WĘSINA (kapitan), Damian KONKEL, Marcin CHOSZCZ, Marcin RATKE (opiekun), Krzysztof BARANOWSKI, Gracjan SZUTENBERG, Adam KORDYL, Patryk WIĘCKIEWICZ i Damian HINCA.
 

Grafika 1: Puchar Starosty Lęborskiego  pojechał do SIERAKOWIC