Podsumowanie Gminnego Roku Sportowego Dzieci i Młodzieży

Utworzono: 18-06-2019

14 czerwca 2019r. w świetlicy wiejskiej w Garczegorzu odbyło się zakończenie Gminnego Roku Sportowego Dzieci i Młodzieży.
Podsumowania całorocznego współzawodnictwa sportowego organizowanego dla uczniów szkół z terenu Gminy NWL dokonał koordynator imprezy Andrzej Czubaty.

W mijającym roku szkolnym w 50 zawodach sportowych wystartowało łącznie 1500 dziewcząt i chłopców, rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzysk Dzieci czyli rozgrywek dla uczniów z klas 6 i młodszych oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej - rozgrywek dla uczniów klas 7, 8 oraz 3 gimnazjum. O miejscu szkoły w punktacji łącznej decydowała suma ośmiu najlepszych wyników uzyskanych w kategorii dziewcząt i chłopców.

Punktacja łączna Gminnych Igrzysk Dzieci:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej
II miejsce Szkoła Podstawowa w Redkowicach
III miejsce Zespół Szkół w Łebieniu
IV miejsce Zespół Szkół w Garczegorzu
V miejsce Szkoła Podstawowa w Leśnicach

Punktacja łączna Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej
II miejsce Zespół Szkół w Garczegorzu
III miejsce Zespół Szkół w Łebieniu
IV miejsce Szkoła Podstawowa w Leśnicach
V miejsce Szkoła Podstawowa w Redkowicach

Wszystkie szkoły biorące udział w rozgrywkach zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami i nagrodami finansowymi wręczonymi przez sekretarz Gminy Panią Wioletę Piechowską-Labudę, przewodniczącego komisji oświaty, kultury, sportu, turystyki i polityki społecznej Pana Rafała Gajewskiego oraz dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Pana Krzysztofa Pruszaka.
Za całoroczny wkład pracy, zaangażowanie, przygotowanie młodzieży oraz sędziowanie zawodów, nagrodzeni zostali nauczyciele wychowania fizycznego: M. Prosińska-Żydyk, R. Pipka, M. Bieniasz-Krzywiec, Z. Kotłowski, D. Nawrocki, A. Mielewczyk, I. Keller, M. Prądziński, M. Dawidowski, A. Żółtowski, M. Górski, A. Czubaty. Nagrodę za zabezpieczenie opieki medycznej na każdych zawodach otrzymała pielęgniarka szkolna Pani Iwona Stawarz.

Największe sukcesy uczniów z terenu naszej gminy wywalczone w Igrzyskach Dzieci:

III miejsce w województwie w sztafetach sprawnościowych, SP Nowa Wieś Lęborska, zespół przygotowali: A. Mielewczyk, I. Keller, A. Czubaty.
I miejsce w powiecie w piłce siatkowej chłopców, ZS Łebień, zespół przygotował Z. Kotłowski
I miejsce w powiecie w piłce koszykowej, SP Redkowice, zespół przygotował A. Żółtowski
I miejsce w powiecie w piłce nożnej chłopców. SP Nowa Wieś Lęborska, zespół przygotował I. Keller
I miejsce w powiecie w dwa ognie usportowione, SP Nowa Wieś Lęborska, zespół przygotował: I. Keller

Największe sukcesy uczniów z terenu naszej gminy wywalczone w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej:

I miejsce w powiecie w tenisie stołowym dziewcząt, ZS Garczegorze, zespół przygotował M. Bieniasz-Krzywiec
I miejsce w powiecie w tenisie stołowym chłopców, ZS Garczegorze, zespół przygotował M. Bieniasz-Krzywiec
I miejsce w powiecie w futsalu dziewcząt, SP Nowa Wieś Lęborska, zespół przygotował I. Keller
I miejsce w powiecie w halowej piłce nożnej dziewcząt SP Nowa Wieś Lęborska, zespół przygotował I. Keller
V miejsce w województwie powiatowej sztafety 4x 100m. w skład której weszli: F. Wolff z ZS Garczegorze oraz K. Pobłocki z ZS Łebień, zawodników przygotowali M. Bieniasz-Krzywiec i Z. Kotłowski
X miejsce w województwie pchnięcie kulą Kacper Zamojski, XI m. w skoku w dal Mateusz Szymikowski, XIII m w skoku wzwyż Adrian Wyrwał, XVI m. w biegu na 100m - Krystian Pobłocki, zawodników przygotował Z. Kotłowski
XV miejsce w biegu na 100m - Fabian Wolf zawodnika przygotował M.Bieniasz-Krzywiec.

Tegoroczne edycja Igrzyskach Dzieci i Młodzieży nie obyła się bez sportowych niespodzianek, a za takie niewątpliwie można uznać Mistrzostwo Powiatu zdobyte przez dziewczęta z Redkowic w piłce koszykowej i chłopców z Nowej Wsi Lęborskiej w piłce nożnej oraz Mistrzostwo Gminy w piłce siatkowej i nożnej wywalczone przez chłopców z Leśnic.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w przyszłym roku szkolnym.

Grafika 1: Podsumowanie Gminnego Roku Sportowego Dzieci i Młodzieży
Grafika 2: Podsumowanie Gminnego Roku Sportowego Dzieci i Młodzieży
Grafika 3: Podsumowanie Gminnego Roku Sportowego Dzieci i Młodzieży
Grafika 4: Podsumowanie Gminnego Roku Sportowego Dzieci i Młodzieży
Grafika 5: Podsumowanie Gminnego Roku Sportowego Dzieci i Młodzieży
Grafika 6: Podsumowanie Gminnego Roku Sportowego Dzieci i Młodzieży
Grafika 7: Podsumowanie Gminnego Roku Sportowego Dzieci i Młodzieży
Grafika 8: Podsumowanie Gminnego Roku Sportowego Dzieci i Młodzieży
Grafika 9: Podsumowanie Gminnego Roku Sportowego Dzieci i Młodzieży
Grafika 10: Podsumowanie Gminnego Roku Sportowego Dzieci i Młodzieży
Grafika 11: Podsumowanie Gminnego Roku Sportowego Dzieci i Młodzieży
Grafika 12: Podsumowanie Gminnego Roku Sportowego Dzieci i Młodzieży