Pierwszy z trzech tęczowych turniejów za nami...

Utworzono: 13-11-2019

Pierwszy z trzech tęczowych turniejów za nami...

Jesień z tenisem stołowym w Nowej Wsi Lęborskiej to dla miłośników pingponga granie w OTWARTYCH TĘCZOWYCH TURNIEJACH TENISA STOŁOWEGO AMATORÓW. Impreza ta współfinansowana jest ze środków otrzymanych ze Starostwa Powiatowego w Lęborku i Gminy Nowa Wieś Lęborska.

25 października rozegrano już turniej drużynowy, a w piątek 8 listopada pierwszy z trzech turniejów w grach indywidualnych mężczyzn i kobiet. W inauguracyjnych zawodach rywalizowało w sumie 22 uczestników. Mężczyźni zmagali się w kategoriach 18-50 i 50+ a panie w kategorii open.

Rywalizację w kategorii mężczyzn 18-50 wygrał Krzysztof Kałużny z Lęborka. W pojedynku finałowym pokonał Pawła Markiewicza (Lębork) 3-0 (7, 3, 4). Trzeci w tej kategorii był Grzegorz Kościuk (Lębork) po wygraniu z Mariuszem Wentą z Janowic 3-1 (8, 9, -10, 6).

W kategorii 50+ w grze o pierwsze miejsce Jarosław Krzekotowski z Lęborka zwyciężył Waldemara Klepackiego również z Lęborka 3-1 (7, -8, 5, 7). W grze o trzecie miejsce Jacek Jankowski z Lęborka okazał się lepszy od Zbigniewa Małoszyckiego (Lębork) wygrywając 3-0 (4, 7, 7). Do turnieju wśród kobiet zgłosiły się dwie panie, obie z Lęborka, Małgorzata Fidala oraz Alicja Platzek. Pojedynek zakończył się wygraną Fidali 3-0.

Na drugi turniej zapraszamy w piątek 15 listopada tradycyjnie do Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej. Początek gier godz. 17.00.

Grafika 1: Pierwszy z trzech tęczowych turniejów za nami