Utworzono: 05-06-2017

W tym dniu Obliwice stały się Stolicą Światowego Przełaju.
Pobiegli, ponieśli i pociągnęli.
W obliwickim lesie szybkie tempo dyktowali Kenijczycy i Ukraińcy.

Nie było niespodzianek w biegu głównym na 10 km i milę. W Obliwicach zgodnie z przewidywaniami obydwie rywalizacje wygrał Joseph Mumo.

W XXXV Ogólnopolskim Otwartym Biegu Przełajowym o Puchar Leśny im. Tomasza Hopfera w Obliwicach (gmina Nowa Wieś Lęborska) rywalizacja odbywała się pod dyktando Kenijczyków. Bardzo dobrze zorganizowany bieg przyciągnął ponad 130 biegaczy, a wygrał 20-letni Joseph Mumo. Leśną trasę wokół jeziorka na dystansie 6000 metrów przebiegł w czasie 16.35 min. Na drugim miejscu, tak samo jak w 2016 roku, uplasował się Boniface Nduva. Ten 33-letni kenijski biegacz osiągnął czas 16.44 min. Jako trzeci finiszował Ukrainiec Pawel Olijnyk – 16.50 min. Z Polaków najszybszym biegaczem okazał się Tomasz Grycko (Bliza Władysławowo), który czwarty przybiegł na metę w czasie 17.14 min.
Dalsza kolejność:
5.Paweł Ochal (Bydgoszcz) – 17.31 min,
6.Radosław Jankowski (Bytów) – 18.14 min.

Ze stawki kobiet w najlepszej dyspozycji była 29-letnia Ukrainka Natalia Batrak (powtórzyła sukces z poprzedniego roku). Zwyciężczyni zmierzono czas 19.16 min. Druga była Aleksandra Brzezińska (Bydgoszcz) – 19.42 min. Trzecia finiszowała Ewelina Paprocka (Tęcza Nowa Wieś Lęborska) – 20.11 min. Czwarte miejsce zajęła Kamila Pobłocka-Dobrowolska (Ekonomik Maratończyk Lębork) – 20.28 min.

XVI Ogólnopolski Bieg Sołtysów odbył się na 600 m i zwyciężył w nim Dariusz Terman (Lubowidz). Rywalizację VIP-ów wygrał Ryszard Orliński (Lędziechowo). X Międzynarodowa Mila Rol Land Obliwice Pamięci Olimpijczyka Piotra Gładkiego zakończyła się ponownym triumfem Mumo, który 1609 m pokonał w czasie 4.18 min Za ten wyczyn zwycięzca otrzymał kwotę pieniężną 1000 zł. Drugi był Olijnyk – 4.27 min (700 zł). Trzeci był Ochal – 4.30 min (500 zł).

Przeprowadzono też biegi dla dzieci i młodzieży. Czołowe miejsca w poszczególnych grupach zajęli: