MISTRZOSTWA GARCZEGORZA w tenisie stołowym amatorów.

Utworzono: 26-04-2018

W dniach 19-20 kwietnia 2018 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof w Garczegorzu odbyły się kolejne MISTRZOSTWA GARCZEGORZA W TENISIE STOŁOWYM AMATORÓW.
Turniej, który był przeznaczony dla miłośników amatorsko grających w pinponga, zgromadził na starcie 42 zawodników z gminy, powiatu i województwa. Kibice oglądali zażarte, emocjonujące i stojące dobrym, jak przystało na amatorów, poziomie pojedynki. Podczas trwania turnieju dla uczestników serwowana była herbata, kawa i słodkości.
Dwudniowa rywalizacja w turnieju przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców – 2004 i młodsze/i, dwóch kategoriach mężczyzn – 19-50 lat oraz powyżej 50. Kobiety rywalizowały w kategorii open.

Najpierw w czwartek o tytuły mistrzowskie rywalizowały dziewczęta i chłopcy. Złotą medalistką wśród dziewcząt została Ewa Draws z Wyczechowa (powiat Kartuzy), która pokonała po emocjonującym pojedynku Matrę Giełażyn (Garczegorze) 3-0 . Brązowy medal pojechał również do Wyczechowa a zdobyła go młodsza siostra Ewy Ania Draws pokonując Natalię Tomasiewicz z Garczegorza 3-0.
Wśród chłopców Mistrzem Garczegorza został Bartosz Kempa z Krępy Kaszubskiej wygrywając w finałowym pojedynku z Łukaszem Lejk (Krępa Kaszubska) 3-0. Brązowy medal dla tenisisty z Garczegorza Kacpra Tomasiewicz, który pokonał w pojedynku o trzecie miejsce Macieja Lejkowskiego z Pogorszewa 3-0.

W piątkowych pojedynkach grano systemem "każdy z każdym" do trzech wygranych setów. Wśród kobiet złotą medalistką została Marta Giełażyn z Garczegorza przed Natalią Tomasiewicz również z Garczegorza. Brązowy medal i trzecie miejsce zdobyła Iwona Stawarz z Lęborka.
Mężczyźni walczyli w grupach ośmioosobowych. Złoty medal i tytuł Mistrza Garczegorza w kategorii 19-50 lat przypadł bezapelacyjnie najlepszemu zawodnikowi. Okazał się nim Paweł Markiewicz z Lęborka, który wygrał wszystkie siedem pojedynków. Drugie miejsce i srebrny medal zdobył Krzysztof Tomasiewicz z Garczegorza. Trzecie miejsce i brązowy medal dla Mariusza Wenty z Janowic.

Wśród starszej kategorii mężczyzn (+50) lat złoty medal i tytuł Mistrza Garczegorza wywalczył Waldemar Ostrówka z Lęborka, który podobnie jak jego kolega w młodszej kategorii wygrał wszystkie siedem pojedynków. Tytuł Wicemistrza Garczegorza i medal srebrny dla Stanisława Prokopczuka z Lęborka. Medal brązowy również dla zawodnika z Lęborka Jarosława Krzekotowskiego.

Najlepsza trójka zawodników w każdej kategorii z rąk Wójta Gminy Ryszarda Wittke, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej Krzysztofa Pruszaka, Dyrektora Zespołu Szkól w Garczegorzu Alicji Guźniczak i radnych gminnych Mariana Syldatk i Adama Wrześniewskiego otrzymała medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Dziewczęta i chłopcy z miejsc 4-6 otrzymali upominki -gadżety promujące gminę Nowa Wieś Lęborska. Ponadto pucharem uhonorowano najstarszego zawodnika turnieju Waldemara Ellwarta z Mostów.
Sędzią głównym turnieju był Dagmar Rzoska a nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali Edward Nagórski i Maciej Bieniasz-Krzywiec. Opieka medyczna - Iwona Stawarz.

Organizatorami Mistrzostw Garczegorza 2018 w tenisie stołowym była Gmina Nowa Wieś Lęborska, Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, Zespół Szkół im. Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof w Garczegorzu i Klub Sportowy Anioły Garczegorze.

WYNIKI
Dziewczęta 2004 i młodsze
1 miejsce - Ewa DRAWS (Wyczechowo)
2 miejsce - Marta GIEŁAŻYN (Garczegorze)
3 miejsce - Anna DRAWS (Wyczechowo)
4 miejsce - Natalia TOMASIEWICZ (Garczegorze) Amelia KUCWAJ (Maleczkowo)
5 miejsce - Amelia KUCWAJ (Malczkowo)
6 miejsce - Zuzanna KUCWAJ (Malczkowo)
7-9 miejsce - Alicja SYLDATK (Garczegorze), Nikola POPIELA (Krępa Kaszubska) i Dobrosława LASKIEWICZ (Białogarda).

Chłopcy 2004 i młodsi
1 miejsce - Bartosz KEMPA (Krępa Kaszubska)
2 miejsce - Lejk Łukasz (Krępa Kaszubska)
3 miejsce - Kacper TOMASIEWICZ (Garczegorze)
4 miejsce - Maciej LEJKOWSKI (Pogorszewo)
5 miejsce - Kacper TOMASIEWICZ (Garczegorze)
6 miejsce - Konrad WENTA (Janowice)
7-13 miejsce - Maciej SZWEDA (Janowice), Krzysztof WALDACH (Janowice) , Mikołaj KLINKOSZ (Janowice), Maciej POSTMA (Janowice), Błażej LEYK (Garczegorze), Krystian WIEWIÓRSKI (Darżkowo) i Adrian SYLDATK (Garczegorze)