Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej - relacja

Utworzono: 26-06-2017

Już po raz kolejny ORLIK przy Zespole Szkół im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej był miejscem MIĘDZYPARAFIALNEGO TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ drużyn 6-osobowych dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Patronat nad tą piłkarską imprezą objęli proboszczowie parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Nowej Wsi Lęborskiej ks. Andrzej Diedrich i Parafii św. Marii Magdaleny w Garczegorzu ks. Tomasz Krajna.

Tegoroczny turniej zorganizowany i sponsorowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, Klub Sportowy Anioły Garczegorze, Zespół Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej i Sklep "U IRKA" państwa Grażyny i Ireneusza Kotłowskich odbył się 17 czerwca 2017 roku. Wzięło w nim udział 85 zawodników z 11 drużyn.

W kategorii podstawowej wystąpiły tylko 3 drużyny, które w grach po 8 minut pomiędzy sobą rozstrzygnęły miejsca na podium. Pierwsze miejsce przypadło dla Parafii Jadwiga Śląska z Lęborka, drugie dla Tęczy Nowa Wieś Lęborska a trzecie dla Aniołów Garczegorze. Najlepszym strzelcem i bramkarzem tej kategorii zostali piłkarze zwycięskiego zespołu Norbert NAMENANIK i Hubert STENCEL. Oprócz nich w zwycięskiej drużynie grali: Jakub PATELCZYK, Hubert GALANT, Łukasz STENCEL, Kacper PATELCZYK i Kacper MIELCZARCZYK. Opiekunem drużyny była Pani Marlena GALANT.

W kategorii gimnazjalnej wystąpiło 8 drużyn, które w grupach A i B grały systemem "każdy z każdym". Spotkania trwały po 8 minut zaś półfinałowe i finałowe po minut 12. Swoje grupy wygrały drużyny nowowiejskie Tęcza i Kaszuby, i po wygraniu meczów półfniałowych spotkały się w meczu o pierwsze miejsce. Mecz finałowy wygrali piłkarze Tęczy 2-0 po golach Dawida MIELEWCZYKA. Piłkarz ten został najlepszym strzelcem w tej kategorii z 8 golami. Najlepszym bramkarzem wśród gimnazjalistów okazał się Jakub BARANOWSKI również z Tęczy. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Jakub BARANOWSKI, Mateusz KOLAŃCZYK, Dawid MIELEWCZYK, Jakub KAPISZKE, Nikodem LABUDA, Wiktor MASZOTA i Patryk KNIOCH. Drużynę prowadził Adam MIELEWCZYK. Drugie miejsce przypadło Kaszubom Nowa Wieś Lęborska. Trzecie miejsce zajęli piłkarze Realu Mosty pokonując Dziki z Jadwigi Lębork 3-0.

Zwycięskie drużyny otrzymały medale, puchar, piłkę i dyplom. Drużyny za drugie i trzecie miejsce puchar, dyplom i piłkę. Najlepsi strzelcy i bramkarze po statuetce, dyplomie i nagrodzie rzeczowej - rękawice bramkarskie i piłkę. Również Proboszcz Parafii Nowowiejskiej ks. Andrzej Diedrich dla zwycięskich drużyn ufundował po piłce. Kolejnym darczyńcą był Sołtys Nowej Wsi Lęborskiej Marek Baranowski. Jego puchary otrzymały najlepsze drużyny ministranckie - Parafia Jadwiga Śląska i Dziki z Jadwigi.

Turniej przyniósł jego uczestnikom wiele emocji i niezapomnianych przeżyć związanych z rywalizacją tym bardziej, że wśród licznie zgromadzonej widowni byli również rodzice a nawet dziadkowie. W trakcie imprezy dla wszystkich uczestników turnieju sklep "U Irka" przygotował kiełbaski z grila. Panie radne gminy Renata Palczewska i Katarzyna Frankowska-Kręcisz obdarowały uczestników słodkościami a Mirosław Lis lodami.

Mecze rozgrywane były na dwóch boiskach przygotowanych przez Arkadiusza Jaska, który od pierwszego turnieju o nie dba i wspaniale się z tego wywiązuje. W tym roku pomagał mu i pełnił funkcję "grilowego" Krzysztof Gołąbowicz, któremu pomagały panie Magdalena Nagórska, Ewelina Jasek, Bożena Gołąbowicz, Edyta Jasek, Wiesława Widomska i Barbara Maszota. Mecze sędziowali Andrzej Myszk, Sebastian Myszk, Michał Żmija i Michał Górski. Opiekę medyczną sprawowała Iwona Stawarz. Nagłośnienie przygotował Krzysztof Zaborowski. Nad sprawnym i prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Edward Nagórski.

Turniej uświetnili swoją obecnością: ks. Andrzej Diedrich, ks. Rafał Kulwikowski, Prezes KS Anioły Garczegorze Andrzej Syldatk, Dyrektor GOK-u w Nowej Wsi Lęborskiej Krzysztof Pruszak, Dyrektorzy Zespołu Szkół w Nowej Wsi Lęborskiej Grażyna Wójcik i Andrzej Czubaty, sołtys Nowej Wsi Lęborskiej Marek Baranowski, radni gminni Renata Palczewska, Katarzyna Frankowska-Kręcisz, Marian Syldatk i Adam Wrześniewski.

Podsumowując sobotnią imprezę piłkarską Krzysztof Pruszak oraz Proboszcz ks. Andrzej Diedrich serdecznie podziękowali i wręczyli organizatorom turnieju, sponsorom i tym, którzy pomagali przy jej uświetnieniu, pamiątkowe puchary i dyplomy. Lokalni działacze sportowi docenili postawę i zaangażowanie włodarza gminy. Za wspieranie działalności sportowej Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska został uhonorowany przez organizatorów imprez sportowym pamiątkowym pucharem.

Grafika 1: Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej - relacja
Grafika 2: Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej - relacja
Grafika 3: Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej - relacja
Grafika 4: Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej - relacja
Grafika 5: Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej - relacja
Grafika 6: Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej - relacja
Grafika 7: Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej - relacja
Grafika 8: Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej - relacja
Grafika 9: Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej - relacja
Grafika 10: Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej - relacja
Grafika 11: Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej - relacja
Grafika 12: Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej - relacja
Grafika 13: Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej - relacja
Grafika 14: Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej - relacja
Grafika 15: Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej - relacja
Grafika 16: Międzyparafialny Turniej Piłki Nożnej - relacja