Małgorzata Fidala, Robert Kowalski i Jarosław Krzekotowski złotymi medalistami III Mistrzostw Gminy w Tenisie Stołowym Amatorów

Utworzono: 02-02-2017

29 stycznia 2017 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym. Turniej, który był przeznaczony dla miłośników amatorsko uprawiających grę w tenisa stołowego, zgromadził na starcie 32 zawodników z gminy, powiatu i województwa.

Niedzielna rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych mężczyzn: 18-50 lat oraz powyżej 50 lat, kobiety rywalizowały w kategorii open. Tegoroczna obsada mistrzostw była bardzo silna, a kibice oglądali zacięte, emocjonujące i stojące na wysokim poziomie pojedynki.

Wśród kobiet o tytule mistrzowskim rozstrzygnął jeden set. Po zażartej walce, którą stoczyły trzy zawodniczki: Małgorzata Fidala (Lębork), Katarzyna Płotka i Magda Płotka (obie z Luzina), każda z nich miała pięć zwycięstw i jedną porażkę. Po podliczeniu setów I miejsce i złoty medal przypadł Małgorzacie Fidala, srebrny Katarzynie Płotka, a brązowy jej kuzynce Magdzie Płotka.

W młodszej kategorii mężczyzn (18-50 lat) bezkonkurencyjnym był Robert Kowalski z Gdańska, który w drodze po tytuł Mistrza Gminy w siedmiu stoczonych pojedynkach stracił tylko jednego seta. Tytuł Wicemistrza Gminy i srebrny medal zdobył Mariusz Wenta z Janowic, trzecie miejsce zajął Maciej Krzekotowski (Lębork), który w pojedynku o brązowy medal wygrał 3-0 z Adamem Ozimkiem (Gąska).

W starszej kategorii mężczyzn (+50 lat) rywalizacja przebiegała pod dyktando ping pongistów z Lęborka. Złoty medal i tytuł Mistrza Gminy zdobył Jarosław Krzekotowski, który w pojedynku finałowym pokonał Waldemara Klepackiego 3-0. W rywalizacji o trzecie miejsce po pięciosetowej walce Jarosław Bigus pokonał Stanisława Prokopczuka 3-2.

Najlepsza trójka zawodników w każdej kategorii otrzymała z rąk Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej Krzysztofa Pruszaka, Dyrektora Zespołu Szkół im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej Grażyny Wójcik i Wicedyrektora Andrzeja Czubatego medale dyplomy i nagrody rzeczowe.

Organizatorami III Otwartych Mistrzostw Gminy Nowa Wieś Lęborska w tenisie stołowym amatorów była Gmina Nowa Wieś Lęborska, Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska i Zespół Szkół w Nowej Wsi lęborskiej.

Sędzią głównym turnieju był Andrzej Czubaty, a nad prawidłowym jego przebiegiem czuwał Edward Nagórski. Opiekę medyczną sprawowała Iwona Stawarz.
Podczas trwania turnieju dla uczestników serwowana była herbata, kawa, słodkości i frytki.

Zawody były doskonałym przetarciem przed zbliżającym się XII turniejem im. Józefa Lisieckiego, który odbędzie się 4 marca (dziewczęta i chłopcy) i 5 marca (kobiety i mężczyźni).