Kolejny sukces nowowiejskiego zawodnika karate

Utworzono: 30-07-2018

W dniach 19-22 Lipca 2018r. w Japońskiej miejscowości Kobe odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata w Karate WKF, które są organizowane co dwa lata przez międzynarodową organizację FISU. W zawodach tych startowało 235 zawodników z 33 krajów, w tym 13 zawodników z Polski. Jednym z nich był student Akademii Morskiej w Gdyni Michał Parczewski, który startował w konkurencji kumie indywidualnym do 67kg oraz kumie drużynowym mężczyzn.

Starty rozpoczęły się w piątek, pierwszą walkę Michał stoczył z zawodnikiem z Chińskiego Tajpej, którą wygrał wynikiem 8-0, następnie zmierzył się z reprezentantem Włoch, przegrywając 0-4, dzięki awansowi Włocha do finału (późniejszego zwycięzcy całej konkurencji), Michał miał szanse na walkę w repasażach, którą wykorzystał wygrywając z zawodnikiem z Brazylii 7-0, i w niedziele dniu finałowym walczył o brązowy medal mierząc się z zawodnikiem z Hiszpanii, z którym po wyrównanym pojedynku niestety przegrał 0:3 i ostatecznie zakończył mistrzostwa na wysokim 5 miejscu.

W konkurencji drużynowej, która odbyła się w sobotę reprezentacja Polski z Michałem w składzie, w pierwszej walce spotkała się z reprezentacją Chińskiego Tajpej. Po czterech pojedynkach Polska drużyna wygrała 3:1, w półfinałowej rundzie nasza reprezentacja trafiła na faworyzowaną reprezentacje Iranu gdzie po zaciętych pojedynkach przegrała 1:3 i ostatecznie została im walka w niedzielę z reprezentacją Francji o brązowy medal, którą po dobrych walkach niestety przegrali 0:3, kończąc swój start na 5 miejscu.

Gratulujemy Michałowi Parczewskiemu, mieszkańcowi Gminy Nowa Wieś Lęborska oraz wszystkim reprezentantom Polski i życzymy kolejnych sukcesów.