Kolejne sukcesy Weroniki Hallmann

Utworzono: 03-07-2017

W trzecim dniu Mistrzostw Europy Juniorów w Netanya rozgrywanych w Izraelu, znakomitą formę zaprezentowała Weronika Hallmann pochodząca z Nowej Wsi Lęborskiej. W wyścigu finałowym na dystansie 200m stylem klasycznym zajęła 6 miejsce z wynikiem 2:30.44s ustanawiając rekord życiowy.

O kolejną miłą niespodziankę postarała się płynąc w finałach wyścigu sztafetowego 4x100m stylem zmiennym. Wspólnie z koleżankami: Julią Koluch, Katarzyną Kołodziej i Aleksandrą Polańską zdobyła brązowy medal z czasem 4:08.74s. Mistrzostwo Europy zdobyły reprezentantki Rosji a wicemistrzostwo Węgierki.

W czwartym dniu Mistrzostw Weronika na dystansie 100m stylem klasycznym w wyścigu finałowym zajęła 4 miejsce z czasem 1:09.65s. ustanawiając nowy rekord życiowy. Do brązowego medalu zabrakło jej 6 setnych sekundy. Trzecie miejsce zajęła zawodniczka Szwecji Hannah Brunzell, druga była Holenderka Tes Scharten, a zwyciężyła Irlandka Mona Mc Sherry.

Nasza zawodniczka udowodniła, że należy do ścisłej czołówki europejskich pływaczek. Życzymy jej dalszych sukcesów.