Ewa Draws, Bartosz Skempa, Katarzyna Płotka, Karol Pallach i Waldemar Dziedzik Mistrzami Garczegorza w tenisie stołowym amatorów na 2017 rok

Utworzono: 11-05-2017

W dniach 5-6 maja 2017 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof w Garczegorzu odbyły się MISTRZOSTWA GARCZEGORZA W TENISIE STOŁOWYM AMATORÓW.

Turniej, który był przeznaczony dla miłośników amatorsko grających w pinponga, zgromadził na starcie 49 zawodników z gminy, powiatu i województwa. Tegoroczna obsada mistrzostw była bardzo silna a kibice oglądali zażarte, emocjonujące i stojące na wysokim poziomie pojedynki. Grano do dwóch wygranych setów. Podczas trwania turnieju dla uczestników serwowana była herbata, kawa i słodkości.

Rywalizacja w turnieju przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców – 2004 i młodsze/i, dwóch kategoriach mężczyzn – 19-50 lat oraz powyżej 50. Kobiety rywalizowały w kategorii open.

Najpierw w piątek o tytuły mistrzowskie rywalizowały dziewczęta i chłopcy. Złoty medal w kategorii dziewcząt 2004 i młodsze została Ewa Draws z Wyczechowa (powiat Kartuzy), która pokonała po emocjonującym pojedynku, ubiegłoroczną Mistrzynię Garczegorza Matrę Giełażyn (Garczegorze) 2-1 (12-10, 9-11, 12-10). Brązowy medal pojechał również do Wyczechowa a zdobyła go młodsza siostra Ewy Ania Draws pokonując Amelię Kucwaj z Meleczkowa (powiat Słupsk) 2-0.

Wśród chłopców w tej samej kategorii wiekowej Mistrzem Garczegorza został Bartosz Kempa z Krępy Kaszubskiej wygrywając w finałowym pojedynku z Adrianem Syldatk (Garczegorze) 2-0 (11-3, 11-3). Brązowy medal dla tenisisty z Garczegorza Wojciecha Syldatk, który pokonał Tycjana Czaję z Pogorszewa 2-1 (11-8, 7-11, 11-8).

Sobotnie pojedynki kobiet i mężczyzn przyniosły kilka niespodziewanych rezultatów. Wśród kobiet Małgorzata Fidala z Lęborka musiała uznać wyższość Kasi Płotka z Luzina przegrywając w bezpośrednim pojedynku 2-0. Na trzecim miejscu uplasowała się Magda Płotka z Luzina. Wśród mężczyzn w wieku 19-50 do półfinałów zakwalifikowali się z grupy A Karol Pallach z Robakowa (powiat Wejherowo) i Krystian Angel z Kębłowa (powiat Wejherowo) oraz Krzysztof Tomasiewicz (Garczegorze) i Dariusz Michalak (Wejherowo) z grupy B. W pierwszym półfinale Karol Pallach wygrał 2-0 (12-10, 11-9)) z Dariuszem Michalakiem. W drugim pojedynku półfinałowym Krzysztof Tomasiewicz pokonał 2-1 (11-8, 5-11, 11-9) Krystiana Angela. W pojedynku o brązowy medal Angel wygrał z Michalakiem 2-0 (11-5, 11-7). Ze złotym medalem wyjechał z Garczegorza Karol Pallach wygrywając 2-0 (11-6, 12-10) z Krzysztofem Tomasiewiczem.

Wśród starszej kategorii mężczyzn (+50) lat grano w grupie systemem "każdy z każdym". Złoty medal i tytuł Mistrza Garczegorza wywalczył Waldemar Dziedzik z Darżewa. Tytuł Wicemistrza Garczegorza i medal srebrny dla Stanisława Prokopczuka z Lęborka. Medal brązowy również dla zawodnika z Lęborka Jarosława Krzekotowskiego.

Najlepsza trójka zawodników w każdej kategorii z rąk Dyrektora Zespołu Szkól w Garczegorzu Alicji Guźniczak i radnego gminnego Mariana Syldatk otrzymała medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Sędzią głównym turnieju był Dagmar Rzoska a nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali Edward Nagórski i Maciej Bieniasz-Krzywiec. Opieka medyczna - Iwona Stawarz.

Organizatorami Mistrzostw Garczegorza 2017 w tenisie stołowym była Gmina Nowa Wieś Lęborska, Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, Zespół Szkół im. Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof w Garczegorzu i Klub Sportowy Anioły Garczegorze.

WYNIKI

Dziewczęta 2004 i młodsze
1 miejsce - Ewa DRAWS (Wyczechowo)
2 miejsce - Marta GIEŁAŻYN (Garczegorze)
3 miejsce - Anna DRAWS (Wyczechowo)
4 miejsce - Amelia KUCWAJ (Maleczkowo)
5-6 miejsce - Natalia TOMASIEWICZ (Garczegorze) i Zuzanna KUCWAJ (Maleczkowo)
7-8 miejsce - Alicja MILCZAREK (Pogorszewo) i Dobrosława LSKIEWICZ (Białogarda)
9 miejsce - Alicja SYLDATK (Garczegorze).

Chłopcy 2004 i młodsi
1 miejsce - Bartosz KEMPA (Krępa Kaszubska)
2 miejsce - Adrian SYLDATK (Garczegorze)
3 miejsce - Wojciech SYLDATK (Garczegorze)
4 miejsce - Tycjan CZAJA (Pogorszewo)
5-6 miejsce - Kaleb DZIEDZIK (Lębork) i Kacper TOMASIEWICZ (Garczegorze)
7-8 miejsce - Konrad WENTA (Janowice) i Filip KOZIOŁ (Maleczkowo)
9-12 miejsce - Kacper PACZOS (Grczegorze), Maciej SZWEDA (Janowice), Krzysztof WALDACH (Janowice) i Mikołaj KLINKOSZ (Janowice)
13-14 miejsce - Błażej LEYK (Garczegorze) i Mateusz KUCWAJ (Maleczkowo).

1 miejsce - Karol PALLACH (Robakowo)
2 miejsce - Krzysztof Tomasiewicz (Garczegorze)
3 miejsce - Krystian ANGEL (Kębłowo)
4 miejsce - Dariusz MICHALAK (Wejherowo)
5-6 miejsce - Maciej KRZEKOTOWSKI (Lębork) i Mariusz WENTA (Janowice)
7-8 miejsce - Seweryn KĄKOL (Sierakowice) i Waldemar SOKOŁOWSKI (Gniewino)
9-12 miejsce - Marian SYLDATK (Garczegorze), Waldemar GÓRECKI (Wejherowo), Bartłomiej BRZEŹINSKI (Wejherowo) i Bartosz MITAK (Wejherowo)