Dwaj Reprezentanci Gminy Krzysiek i Wojtek dali radę

Utworzono: 22-06-2020

Dwaj Reprezentanci Gminy Krzysiek i Wojtek dali radę. Pokonali 42.195 m w dobrym tempie.

Szósty indywidualny MTB Maraton rowerowy po trasie Maratonu Ekologicznego 21 czerwca 2020 z Hasłem "Każdy jedzie jak chce” przechodzi do Historii.

Relacja uczestnika Krzysztofa, startującego z 15 km.

Wystartowałem o godz. 8.00 z 15-go km maratonu w Obliwicach.
Pierwsza niespodzianka: dołączył do mnie Gwiazdor kolarstwa Amatorskiego uczestnik Rajdu Łeba – Praga Wojtek Guźniczak (Wicewójt Naszej Gminy).
Tempo po pierwszych 5 km (4 min na 1 km). Co z wyliczeń powinno dać 2:40:00 na dystansie 42,195 km. Jednak to jest rower, a co powiedzieć o bieganiu. Trasa ciężka różnica wzniesień od 25 - do 75 metrów nad poziomem morza. Piękna okolica, minę kolejno Łebień jadąc po trasie Drogi Świętego Jakuba, a zarazem po pieszym Czarnym Szlaku PTTK dojeżdżam do Lędziechowa. Ciekawa miejscowość, od której wielu może się uczyć pięknych inicjatyw: mają Ścieżkę Przyrodniczą, miejsce rekreacyjne o ciekawej nazwie „Kijowa Kraina”, gdzie stoi drewniana perkusja, drewniane cymbały, a wszystko to w otoczeniu pięknego boiska i siłowni zewnętrznej oraz nowego boiska do gry w bule. Długi podjazd od 20 km pod skrzyżowanie Gęś, to pierwsze trudniejsze zadanie, ale kończy się nagrodą w formie zjazdu po ścieżce rowerowej do Krępy Kaszubskiej. Dojeżdżając do 25 km minęliśmy piękne zabudowania Starej Krępy i dalej „z górki na pazurki” przez Rozgorze do Janowic (w tym miejscu wózkowcy rozwijali prędkość 80 km/h, rekordzista Bogdan Król osiągnął na trasie maratonu czas 1:28:00).

Nie zapomniałem o napojach izotonicznych, będę pił co 10 km Restorate - napój zrobiony metodą emiuzol, zawierający witaminy A,B,C, mikro i makro elementy. Efekt będzie widoczny (prądu nie odetnie). Następny długi podjazd z Janowic przez 30 km do Janowiczek. Po drodze piękna zieleń pierwszego dnia lata. Minęliśmy 35 km w Redkowicach. Niesamowita zjazdowa przygoda i mamy Czarnówko z Prehistoryczną nekropolią ciągle zaskakującą nowymi odkryciami. Nowa Wieś Lęborska z 40 km maratonu oraz Lębork z Metą na placu Pokoju. Historyczna Linia startu maratonu godz. 9.45 i pozostało 15 km do Mety Indywidualnego MTB Maratonu rowerowego w Obliwicach. Wyjeżdżając z Lęborka pozwiedzaliśmy z Wojtkiem pięknie zrewitalizowane Mury z Basztami. Pokibicowaliśmy uczestnikom Rajdu z Lęborka. Ponowna walka – tylko podziwiać maratończyków, którzy pokonywali przez 23 lata ten piękny iście górski maraton. Przejeżdżając przez Wilkowo, wioskę rekordów, będę rozkoszował się urokami sielskich widoków opisywanych przez biegającego dziennikarza Jacka Karczmitowicza. Wjechaliśmy na Wzgórze golgoty w Garczegorzu, które zmyślną nazwę zawdzięcza Profesorowi Zbigniewowi Zarembie, twórcy Maratonu Pokoju.
Dojadę do końca Mojego szóstego indywidualnego maratonu o 11.20 (2:40:00), a tam czekał na wszystkich parnik z ziemniaczkami (dużo potasu potrzebnego dla zmęczonego, aczkolwiek zdrowego serduszka).Na uczestników o 12.00 w dniu 21 czerwca 2020 czekały w Obliwicach parowane ziemniaczki z dodatkami.

Zapraszam na "VII Indywidualny Maraton MTB pamięci Tomasza Hopfera" po terasie Maratonu Ekologicznego, który odbędzie się na trasie Maratonu Ekologicznego 20 czerwca 2021 r. Start 8.00.
Pozdrawiam i dziękuję.
Krzysiek Pruszak

Grafika 1: Dwaj Reprezentanci Gminy Krzysiek i Wojtek dali radę
Grafika 2: Dwaj Reprezentanci Gminy Krzysiek i Wojtek dali radę
Grafika 3: Dwaj Reprezentanci Gminy Krzysiek i Wojtek dali radę
Grafika 4: Dwaj Reprezentanci Gminy Krzysiek i Wojtek dali radę
Grafika 5: Dwaj Reprezentanci Gminy Krzysiek i Wojtek dali radę
Grafika 6: Dwaj Reprezentanci Gminy Krzysiek i Wojtek dali radę