Drugi z trzech zaplanowanych TĘCZOWYCH TURNIEJÓW TENISA STOŁOWEGO AMATORÓW

Utworzono: 19-11-2019

W piątek 15 listopada odbył się drugi z trzech zaplanowanych TĘCZOWYCH TURNIEJÓW TENISA STOŁOWEGO AMATORÓW. W kategorii młodszej po dwóch turniejach ex aequo z 75 pkt Krzysztof Kałużny i Paweł Markiewicz. Wśród starszej grupy zawodników Sławomir Bunia jednym punktem wyprzedza Waldemara Klepackiego i Jacka Jankowskiego. O rozdziale miejsc zadecyduje trzeci ostatni turniej.

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej w grach indywidualnych mężczyzn zagrało 7 zawodników w kategorii 18-50 i 7 w kategorii 50+. W młodszej grupie w pojedynku o I miejsce spotkali się podobnie jak tydzień temu Krzysztof Kałużny i Paweł Markiewicz. Tym razem po emocjonującym pojedynku wygrał Markiewicz 3-2 (-9, 6, 7, -10, 8). Trzeci był ponownie Grzegorz Kościuk z Lęborka. W grupie starszej miłośników pinponga niespodziankę sprawił Sławomir Bunia z Cewic, który na sześć pojedynków wygrał pięć co dało mu I miejsce i 40 pkt do końcowej klasyfikacji. Drugie miejsce przypadło Jackowi Jankowskiemu, a trzecie Waldemarowi Klepackiemu. W piątkowych zawodach nie startował Jarosław Krzekotowski zwycięzca pierwszego turnieju.

Po rozegraniu dwóch turniejów w kategorii 18-50 na czele Krzysztof Kałużny i Paweł Markiewicz po 75 pkt. Drugi w tej grupie wiekowej z 64 punktami jest Grzegorz Kościuk. W kategorii 50+ sytuacja jest bardziej wyrównana. Na czele po piątkowym zwycięstwie znajduje się Sławomir Bunia z 68 pkt. O jeden punkt mniej mają Waldemar Klepacki i Jacek Jankowski. Tym razem panie nie startowały.

22 listopada o godz. 17.00 trzeci i ostatni turniej o miano najlepszych w nowowiejskich tęczowych zawodach. Pojedynki o medale złote, srebrne i brązowe zapowiadają się atrakcyjnie i fascynująco. Przypominam, że Impreza ta współfinansowana jest ze środków otrzymanych ze Starostwa Powiatowego w Lęborku i Gminy Nowa Wieś Lęborska.

Tekst: Edward Nagórski

Grafika 1: Drugi z trzech zaplanowanych TĘCZOWYCH TURNIEJÓW TENISA STOŁOWEGO AMATORÓW