8 września w Obliwicach Finał VII Grand Prix Nordic Walking

Utworzono: 29-08-2018

W sobotę 8 września 2018 roku chodziarze po raz czwarty wyruszą na trasę w ramach VII Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska 2018 o Puchar Wójta Gminy Ryszarda Wittke.
Będzie to finałowe połączenie trzech tras Nordic Walking na dystansie 21,0925 km zwane półmaratonem.

Przypominamy, że w VII Grand Prix Nordic Walking obowiązuje podział na kategorie kobiet i mężczyzn w/g kategorii wiekowych, a za zdobyte miejsce przyznawane są punkty.
W pierwszych trzech imprezach pierwsze miejsce premiowane było 100 punktami, drugie 80, a trzecie 70, itd. (szczegóły w regulaminie), natomiast za zajęcie pierwszego miejsca w sobotniej imprezie organizatorzy przyznają aż 200 punktów, co wiąże się z większą premią punktową na pozostałych lokatach.
Klasyfikację generalną VII Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska 2018 wygra zawodnik/czka, który uzyska największą ilość punktów w swojej kategorii wiekowej. Zwycięzcy otrzymają puchar ufundowany przez wójta Ryszarda Wittke.
Dorobek punktowy zawodnika jest sumą ze wszystkich zawodów, w których zawodnik został sklasyfikowany. W przypadku wyniku ex equo decyduje ilość zwycięstw, jeśli to nie daje rozstrzygnięcia wówczas bierze się pod uwagę kolejne najlepsze wyniki punktowe.
Oto jak przedstawia się klasyfikacja po 3 imprezach Nordic Walking.

Dyrektor Biura - Edward Nagórski
Dyrektor Zawodów - Krzysztof Pruszak

Grafika 1: 8 września w Obliwicach Finał VII Grand Prix Nordic Walking