WAŻNE Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych

Utworzono: 27-11-2019

Centrum Organizacji Pozarządowych przy Stowarzyszeniu EDUQ zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu lęborskiego na bezpłatne szkolenie pt.: "Ochrona danych osobowych >>RODO<<".

Szkolenie odbędzie się 05.12.2019 r. w godzinach 16:00-21:00 w Klubie Osiedlowym BAZA przy ul. Łokietka 5 w Lęborku.

O godzinie 15:00 odbędzie się spotkanie dotyczące naboru do komisji konkursowych organizowanych przez Gminę Miasto Lębork.

Szkolenie pt.: " Ochrona danych osobowych (RODO)”:
1. Zapoznanie się z zagadnieniami o przepisach o ochronie danych osobowych, definicje, m.in.: danych osobowych i zbioru danych osobowych, kim jest administrator danych osobowych i jakie są jego zadania. 2. Podczas szkolenia odbywają się warsztaty z przygotowania analiz ryzyka: czynniki zewnętrzne, czynniki wewnętrzne, aktywa, zabezpieczenia, wyliczenie ryzyka.
3. W dalszej części uczestnicy zapoznają się z dokumentacją wewnętrzną dotycząca ochrony danych osobowych – stworzenie polityki ochrony danych osobowych, stworzenie obowiązków informacyjnych, przygotowanie rejestrów czynności przetwarzania i kategorii czynności przetwarzania.
4. Ostatnia część szkolenia obejmuje informacje o Inspektorze ochrony danych, zasadach przechowywania i przetwarzania danych oraz wzór przygotowania umów powierzenia przetwarzania danych osobowych.

Szkolenie poprowadzi: Andrzej Rybus- Tołłoczko

Zwracamy się z prośbą o potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu drogą mailową na adres: m.misiuraeduq@gmail.com, bądź telefonicznie pod numerem: 694 242 952 do dnia 03.12.2019r.

Szkolenie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Lębork oraz Powiatu Lęborskiego.

Grafika 1: WAŻNE Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych