KOLEJNY MILION dla Gminy Nowa Wieś Lęborska

Utworzono: 07-11-2018

KOLEJNY SUKCES GMINY NOWA WIEŚ LĘBORSKA!

Gmina otrzyma dofinansowanie na kompleksowe wyposażenie nowobudowanego żłobka!

Projekt pn.„Świat szczęśliwego krasnala w Gminie Nowa Wieś Lęborska” otrzymał dofinansowanie w wysokości 1.101.289,02 zł, a cała wartość projektu wynosi 1.295.634,14 zł.
Celem projektu jest stworzenie możliwości powrotu do pracy lub podjęcia pracy rodzicom posiadającym dzieci w wieku 0-3 lat.

Głównym założeniem projektu jest zakup i montaż wyposażenia niezbędnego do uruchomienia pierwszego żłobka na terenie gminy. Zakupione zostanie wyposażenie i meble: łóżeczka i leżaki z materacami; stoliki; krzesełka; kojce modułowe z materacami; szafy na pościel; komody z przewijakami do toalet; szafki na pieluchy; szafki do szatni; regały i szafki na zabawki; dywany do sal; dywany do kącików zabaw, krzesełka do karmienia najmłodszych dzieci.

Zakupione zostanie także wyposażenie do sali audiowizualnej (interaktywny dywan oraz ekran projekcyjny), wyposażenie gabinetu pielęgniarki (meble i apteczka) oraz wyposażenie kuchni (m.in. piec konwekcyjno-parowy, szafy chłodnicze, patelnia elektryczna, zmywarka, stoły robocze, sterylizatory i podgrzewacze do butelek, naświetlacz do jaj, wózki transportowe do przewożenia posiłków, warniki, sztućce i pojemniki na nie, garnki, szafa przelotowa, drobne akcesoria kuchenne itp.).

W ramach projektu obiekt wyposażony zostanie także w pomoce do prowadzenia zajęć opiekuńczo – wychowawczych i edukacyjnych, m.in. kąciki zainteresowań (całe komplety z wyposażeniem -zabawkami), zabawki edukacyjne, sensoryczne, konstrukcyjne, interaktywne, domki, bujaki, zjeżdżalnie, pchacze, baseny z piłeczkami, maty edukacyjne, samochody/jeździki, lalki, maskotki, klocki, układanki, piramidki itp.

W projekcie ujęte zostało również bieżące funkcjonowanie żłobka. Z korzyścią dla dzieci i rodziców, przez dwa pierwsze lata - sfinansowane zostanie zatrudnienie 6 opiekunek/nauczycielek oraz jednej pielęgniarki (całe etaty). Dzięki temu koszt pobytu dzieci w żłobku nie będzie tak wysoki jak w żłobkach prywatnych.

W żłobku powstanie 45 miejsc dla dzieci do lat 3. Każda z grup liczyć będzie do 15 osób (dzieci będą podzielone na 3 grupy wg wieku i stopnia ich samodzielności). Otwarty będzie w dni robocze od poniedziałku do piątku, w godzinach 6:00-16:00.

Żłobek został tak zaprojektowany, aby w budynku nie istniały żadne bariery architektoniczne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dla bezpieczeństwa dzieci w budynku nie będzie schodów (budynek o powierzchni prawie 2 tys. m2 będzie miał tylko jedno piętro). W każdej sali przewidziano wyjście ewakuacyjne bezpośrednio na zewnątrz budynku.

W żłobku będzie nawet pomieszczenie do przechowywania wózków czy rowerków, którymi dzieci przyjadą do żłobka. Zapewnione zostaną: toalety z przewijakami, osobne pomieszczenia do spania. Obok budynku zaprojektowany został plac zabaw dostosowany do wieku dzieci.
Przestronna i dobrze wyposażona kuchnia zapewni gotowanie odrębnych posiłków zarówno dla dzieci ze żłobka, jak i przedszkola.

Projekt realizowany będzie do 2021 roku.

Grafika 1: KOLEJNY MILION dla Gminy Nowa Wieś Lęborska
Grafika 2: KOLEJNY MILION dla Gminy Nowa Wieś Lęborska
Grafika 3: KOLEJNY MILION dla Gminy Nowa Wieś Lęborska