Informacja Wójta Gminy o zasadach funkcjonowania jednostek gminnych

Utworzono: 05-11-2020

INFORMACJA WÓJTA GMINY NOWA WIEŚ LĘBORSKA W SPRAWIE FUNKCJONOWANIA GMINNYCH JEDNOSTEK PODLEGŁYCH NA TERENIE GMINY NOWA WIES LĘBORSKA W ZWIĄZKU Z ROZPRZESTRZENIANIEM SIĘ WIRUSA COVID-19

Gmina Nowa Wieś Lęborska, podobnie jak inne samorządy, stoi przed wyzwaniami związanymi z dynamicznym rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Sytuacja, w której się znajdujemy stanowi poważne wyzwanie dla wszystkich służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców naszej gminy. Informujemy Państwa, jak w najbliższym czasie będzie wyglądała organizacja pracy w gminnych jednostkach.

W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, z uwagi na ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, rekomendujemy:

URZĄD GMINY W NOWEJ WSI LĘBORSKIEJ

GMINNY ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH W NOWEJ WSI LĘBORSKIEJ

• • załatwianie spraw urzędowych – od dnia 9 listopada 2020 roku wyłączono bezpośrednią obsługę interesantów. Pracownicy zakładu wykonują w ciągłości swoje zadania. Obsługa interesantów odbywa się telefonicznie, w formie elektronicznej (ePUAP) oraz w wyjątkowych przypadkach osobiście.
    • dokonywanie opłat – przelewem na konto.

NUMER TELEFONU: 598 612 264 i 598 612 295
E-mail: gzuknwl [AT] nwl [DOT] pl">gzuknwl [AT] nwl [DOT] pl
www.gzuknwl.pl

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W NOWEJ WSI LĘBORSKIEJ
Pracownicy udzielą pomocy oraz informacji, czy daną sprawę można i w jaki sposób załatwić za pomocą środków komunikacji elektronicznej (tj. gdzie pobrać formularz, jak dokonać opłaty itp.)
• w sytuacjach wątpliwych, wywiady środowiskowe nie będą przeprowadzane w pomieszczeniach tylko „na wolnym powietrzu”
• osoby starsze zostają otoczone szczególną opieką, tj. kontaktujemy się z rodzinami i osobami najbliższymi celem wyczulenia na zachowania i samopoczucie osób, pomagamy w codziennych czynnościach.
NUMER TELEFONU: 598 612 474
E-mail: gopsnwl [AT] nwl [DOT] pl">gopsnwl [AT] nwl [DOT] pl
www.gopsnwl.pl

BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY NOWA WIEŚ LĘBORSKA
Informujemy, że Biblioteka Publiczna jest otwarta i nie przerywa pracy.
Akcja „książka do domu” jest najlepszym, w dobie epidemii, rozwiązaniem.
NUMER TELEFONU: 598 612 113
E-mail: biblioteka.nwl [AT] gmail [DOT] com
bibliotekanwl.pl

GMINNY OŚRODEK KULTURY W NOWEJ WSI LĘBORSKIEJ
Informujemy, że w dalszym ciągu są odwołane wszystkie imprezy, zajęcia oraz wynajem świetlic wiejskich. Gminny Ośrodek Kultury jest nieczynny dla interesantów, natomiast nie przerywa pracy. Kontakt z Ośrodkiem możliwy za pośrednictwem poczty elektronicznej gok.nwl [AT] interia [DOT] eu
NUMER TELEFONU: 598 612 253
E-mail: gok.nwl [AT] interia [DOT] eu
www.goknwl.pl

GMINNE PLACÓWKI OŚWIATOWE, PRZEDSZKOLE I ŻŁOBEK
Informujemy, że placówki oświatowe wykonują zadania w ograniczonym zakresie.
Przedszkole i żłobek są otwarte i nie przerywają pracy.
Z uwagi na zmienność sytuacji epidemicznej w kraju i na bieżąco wprowadzanych rozwiązaniach i zaleceniach przeciwepidemicznych, prosimy o bezpośredni kontakt z placówkami:
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej
Szkoła Podstawowa w Leśnicach
Szkoła Podstawowa w Redkowicach
Zespół Szkół w Garczegorzu
Zespół Szkół w Łebieniu
Przedszkole w Nowej Wsi Lęborskiej
Żłobek "Szczęśliwy Krasnal"

Zwracam się również z prośbą do wszystkich mieszkańców i klientów urzędu gminy o ograniczenie wizyt w urzędzie i jednostkach podległych. Zachęcam do kontaktów telefonicznych oraz w formie elektronicznej jak wyżej.

Ryszard Wittke
Wójt Gminy